Hirudoterapia w kosmetyce


Pijawki lekarskie coraz częściej wykorzystywane są w kosmetyce i medycynie estetycznej. Badania udowodniły pozytywny wpływ hirudozwiązków na stan naszej skóry. Związki zawarte w ślinie pijawek likwidują oznaki starzenia się skóry, spłycają zmarszczki, dotleniają skórę i głęboko ją nawilżają. Np. ANTYELASTAZA zawarta w ślinie pijawek spowalnia proces starzenia się skóry. Hirudozwiązki wpuszczane przez pijawki rozszerzają również naczynia krwionośne, poprawiając krążenie w komórkach, a co za tym idzie przyspieszając ich metabolizm i usuwanie z nich toksyn.

 

Ponadto ślina pijawek zawiera endorfiny i serotoninę - hormony szczęścia, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Maseczkę odmładzającą z krwi wypitej przez pijawki nakładamy na twarz, szyję i dekolt. Po 20 minutach zmywamy maseczkę. Zabieg ten połączony jest z zabiegiem hirudoterapii. Najpierw przystawiamy pijawki w okolicę wątroby, a następnie wykonujemy maseczkę.

 

Po zabiegu skóra staje się różowa, nawilżona, jędrna, elastyczna i gładka. Znikają przebarwienia. Maseczka rewelacyjne oddziaływuje na trądzik dzięki zawartości antybiotyków w gruczołach pijawki.

 

Całkowity koszt zabiegu 170 zł = zabieg hirudoterapii 50 zł + 3 pijawki (każda 20 zł) + wykonanie maseczki (60 zł).

 

Zapraszamy zarówno Panie jak i Panów do skorzystania z naszej oferty.

Zaklad Rehabilitacji MarMed
ul. Marii Zientary-Malewskiej 16
10-305 Olsztyn
Liczniki internetowe